Specjalizacja realizowana jest w następujących placówkach:
NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii rozpoczęło działalność 1 marca 2010 r. i od tego czasu pełni 24 – godzinny dyżur hemodynamiczny.
PAKS w Zgierzu zapewnia pacjentom dostęp do nowoczesnych usług medycznych, w tym do leczenia niechirurgicznymi technikami przezskórnymi. W ramach oddziału realizowany jest program leczenia świeżego zawału i niestabilnej choroby wieńcowej.
Szpital PAKS w Ustroniu specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób serca nowoczesnymi metodami małoinwazyjnymi.
PAKS w Tychach zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorych z zaburzeniami rytmu serca przy zastosowaniu elektrofizjologii i elektrostymulacji – czyli zabiegów elektrofizjologicznych, pozwalających zidentyfikować i leczyć interwencyjnie chorych z groźnymi arytmiami.
PAKS w Suwałkach wyposażony jest w 14 łóżek (w tym łóżka intensywnego nadzoru kardiologicznego). Wszystkie łóżka pacjentów na Oddziale Kardiologii podłączone są do centralnego systemu 24-godzinnego monitorowania parametrów życiowych, znajdującego się w Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Pacjenci przyjmowani są na Oddział na postawie skierowania na zabieg planowy oraz w trybie nagłym – ostry zespół wieńcowy.
PAKS w Rzeszowie specjalizuje się w leczeniu chorób naczyń. Świadczenia medyczne obejmują diagnostykę i leczenie pacjentów ze schorzeniami naczyń tętniczych i żylnych. W klinice przeprowadzane są wszystkie operacje z zakresu chirurgii naczyniowej, zarówno klasyczne, jak i wewnątrznaczyniowe dotyczące układu tętniczego i żylnego.
Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe jest placówką utworzoną w ramach sieci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, co gwarantuje powielenie skutecznego i sprawdzonego modelu organizacji leczenia chorych. Z uwagi na swoją lokalizację klinika od 2009 roku poprawia dostępność leczenia inwazyjnego dla ponad 200 tys. mieszkańców powiatu nyskiego oraz sąsiednich. Skróceniu ulega czas transportu do ośrodka, co bezpośrednio przekłada się na efekty leczenia chorych z zawałem serca. Do głównych zadań ośrodka, oprócz 24-godzinnej pomocy chorym z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, należy diagnostyka oraz leczenie chorób serca i naczyń niechirurgicznymi technikami przezskórnymi. Zabiegi realizowane przez Klinikę nie wymagają długich hospitalizacji (zwykle 1-2 dni pobytu w klinice), umożliwiają szybką rehabilitację i powrót do pełnej aktywności życiowej. Placówka wykonuje również procedury z zakresu elektrofizjologii, czyli implantacje rozruszników serca i kardiowerterów defibrylatorów. Pod tym kątem w poradni kardiologicznej PAKS uruchomiliśmy pracownię wyposażoną w programatory do kontroli tych urządzeń, co daje możliwość kontroli pacjentów z wszczepionymi stymulatorami serca. Klinika świadczy szpitalne usługi medyczne w ramach kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także na zasadach komercyjnych. Świadczenia ambulatoryjne w poradniach specjalistycznych realizowane są wyłącznie na zasadach komercyjnych. OFEROWANE ŚWIADCZENIA MEDYCZNE W RAMACH ODDZIAŁU KARDIOLOGICZNEGO: • diagnostyka i terapia z zakresu kardiologii i radiologii inwazyjnej: – koronarografia i angiografia tętnic obwodowych, – angioplastyka wieńcowa z implantacją stentu, – implantacje PM, ICD, CRT-D, • leczenie ostrych stanów wieńcowych na oddziale intensywnej terapii kardiologicznej (zawału serca, niestabilnej choroby wieńcowej), • kontrole układów stymulujących, • konsultacje w zakresie schorzeń kardiologicznych. W tej lokalizacji znajduje się również poradnia.
PAKS w Mielcu został utworzony w 2006 r. w należącym do miasta Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. W Klinice wykonuje się zabiegi planowe oparte na jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy naczyń wieńcowych.
Klinika umożliwia dostęp do nowoczesnych usług medycznych, przyczyniając się do poprawy skuteczności terapii schorzeń kardiologicznych. Zabiegi ratujące ludzkie życie są wykonywane w klinice przez całą dobę (dyżury 24-godzinne).